محل تبلیغات شما

گفتاری از امام موسی صدر در باره قیامعاشورا: قاتلان کربلا "کم خطرترین" دشمنان
  امام حسین(ع) سه گروه دشمن دارد؛

دسته اول : آنان که او را کشتند. ایندسته کم خطرترین دشمنان هستند، چون تنها جسم امام را که محدود بود، کشتند.

دسته دوم آنان که تلاش کردند آثارامام را محو کنند؛ قبر امام را ویران کردند و از آمدن زائران جلوگیری کردند وکسانی که در اطراف قبر آن حضرت زندگی می‌کنند را مورد آزار و اذیت قرار دادند. خطراین دسته بیشتر از دسته اول است، ولی نتوانستند کاری از پیش ببرند».

ولی دستهسوم که خطرناک‌ترین دشمنان آن حضرت هستند، آنانند که کوشیدند اهداف امام حسین(ع) وابعاد انقلاب حسینی را تحریف کنند و آن را ابزار کسب و درآمد قرار دهند و بهرهبرداری‌های بی‌ارزش از آن کنند و یا آن را مورد سوء استفاده برای منافع شخصی قراردهند. اینان تلاش کردند بالاترین بُعد حسینی یعنی هدف نهضت حسینی را از بین ببرند.

من از خودم و شما سؤال می‌کنم ما ازروز عاشورا چه بهره ای برده‌ایم چه سودی به دست آورده‌ایم؟چه استفاده‌ای در عرصه عمومی و چه استفاده‌ای در زمینه فردی برده‌ایم؟ اگر استفادهنبرده باشیم و تنها گریه کرده باشیم من به شما خبر می دهم که این کار سودی ندارد؛ما از کدام دسته هستیم؟ از کسانی که گریه می‌کنند و حسین را می‌کشند؟»

▪️روشن استکه امام حسین(ع) الان نیست تا کسی او را بکشد، ولی چیزی گرانبهاتر و مهم‌تر از خودامام حسین(ع) در دستان ماست: کرامت امت حسین، مقدسات حسین. اگر ما گریه کنیم ولی در عین حال برایتضعیف اهداف امام حسین(ع) تلاش کنیم؛ اگر گریه کنیم و در صف باطل باشیم؛ اگر گریهکنیم ولی گواهی دروغ بدهیم؛ اگر گریه کنیم ولی به دشمنان کمک کنیم و به اختلاف وتفرقه در جامعه خود دامن بزنیم؛ اگر گریه کنیم ولی گناهانمان بیشتر شود، در اینصورت ما گریه می‌کنیم ولی در عین حال حسین را نیز می‌کشیم زیرا تلاش می‌کنیم هدفحسین را از بین ببریم که گرانبهاتر از خود اوست. ان شاء الله که ما از این دسته نیستیم».

منبع: کتاب سفر شهادت،گفتارهای امامموسی صدر دربارۀ قیام عاشورا

هفته دفاع مقدس گرامی باد

۲۲ اسفند روز شهدا گرامی باد

نگاهی کوتاه بر زندگی نامه سپهبد حاج قاسم سلیمانی

امام ,حسین ,دسته ,ولی ,کنیم ,ع ,امام حسین ,حسین ع ,گریه کنیم ,کنیم ولی ,اگر گریه

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

comarafes Ronald's page sweetnojimria هووپ پژوهش سرای دانش آموزی نواندیشان ، ناحیه 2 خرم آباد ♡☆Lady Miraculous Fanfic☆♡ ciacrochesar norzycadert thewalnege miaroomssobor